Hurma ile Enerji Bar (Pişirmeden) | Sağlıklı Vegan Ve Glutensiz

Fırınlanmayan hurmalı enerji barı, ceviz, badem, kabak çekirdeği ve ayçekirdeği gibi doğal içeriklerle desteklenir. Pişirilmediği için çok az zamanda hazırlanırlar. Tüm malzemeleri bir mutfak robotuna koyun, yaklaşık 1-2 dakika boyunca çevirin ve pişirme kabına koyun. İstenilen şekili vermek ve kesmek için bir gece buzdolabında bekletin.

Hurma iyi bir vitamin, mineral, lif, kalsiyum, potasyum kaynağıdır. Her gün hurma yemek, günlük yaşamsal besin gereksinimlerimizi karşılamaya yardımcı olur. Hurma lezzet olarak tatlı olduğundan, bu fırında kullanılmayan barlarda doğal tatlandırıcı olarak işlev görür. Ayrıca, diğer malzemeleri birleştirmek için herhangi bir sıvı ilave etmeye gerek yoktur, hurmalar her şeyi birbirine bağlamak için yeterli neme sahiptir. 

Hurma basit şeker içeriğine sahiptir, bu barı egzersiz öncesi veya sonrası mükemmel bir yemek haline getirir. Şekersiz seçenekler ve çocuklara atıştırmalıklar arayanlar için mükemmel bir alternatif. Bunların sunumlarını çeşitlendirerek yemekten sonra tatlı olarak da servis edebilirsiniz.

MALZEMELER

 • 2 su bardağı hurma (Çekirdekleri Çıkartılmış)
 • 1 su bardağı ceviz
 • 1/2 su bardağı badem
 • 1/2 su bardağı rendelenmiş hindistan cevizi
 • Bir tutam tuz
 • 1/2 su bardağı ayçiçeği ve kabak gibi karışık kuruyemiş (İsteğe bağlı örnek çoğaltılabilir)

Uygulama

 1. Hurmaları ​​temizleyin ve çekirdekleri çıkarın.
 2. Bir mutfak robotunda ceviz, badem ve hindistancevizi ekleyin. 10 saniye boyunca çevirin. Kuru meyveler parçalara ayrılıncaya kadar bunu tekrarlayın.
 3. Buna ceviz, badem ve hurmaları ekleyin. 20 saniye boyunca çevirin. Bu hurmalar ezilene ve kuru meyve karışımı ile karıştırılana kadar 2-3 kez tekrarlayın.
 4. Fırın kağıdını fırın tepsisine yerleştirin.
 5. Bu karışımı tavaya dökün ve bir spatula yardımıyla düzleyin. Üzerine biraz çekirdekleri serp. Onları ayarlayın ve sertleşinceye kadar buzdolabında saklayın.
 6. Barları istediğiniz şekilde kesin. Kahvaltıda veya atıştırma zamanlarında, fırınlanmamış enerji barı.

Not

 • Bu tür barları yapmak için de incir veya kayısı kullanabilirsiniz. Yine herhangi bir sıvı bileşen ilave etmeye gerek yoktur.