Margarita Pizza Tarifi

Margarita Pizza Tarifi

Bazen ne yerseniz yiyin,hangisini yaparsanız yapın margaritta pizzanın önüne hiçbirisi geçemiyor. Bu margarita pizza tarifi, pizza hamuruyla başlıyor . Taze mozzarella ve domates ile doldurun, ardından bahçe fesleğeniyle bitirin. Bu rakipsiz lezzet ile kolay bir pizza tarifi!

Pizza Hamuru Malzemeleri

İşte ev yapımı pizza hamuru tarifi . Sadece 6 malzeme ve biraz su var.

 1. Maya: İnstant veya yaş maya kullanımı var. Biz burada instant kullanıyoruz. Sizde yaş maya kullanmak isterseniz gramajları değişiyor. Çevirmek için “ölçüler” sayfamızdan yardım alabilirsiniz.
 2. Su: Sıcaklığı çok önemlidir. Eğer hamurun içine kullanacağınız su soğuk olursa mayalanma süresi uzar. Sıcak olursa maya ölür ve tüm hazırlığınız çöp olur. 35 derece genelde uygundur.
 3. Un: Normalde Tip00 unu kullanılmaktadır. Fakat biz marketlerden çok amaçlı beyaz un kullanabiliriz. Diğer çeşitli unlardan da yapılabilir. Çavdar, tam tahıllı, kepekli, mısır unu gibi fakat uygulamalarda su emilimini göz önünde bulundurmalısınız.
 4. Yağ: Sızma zeytinyağı harika bir lezzet katar. Topingleri eklemeden önce hamuru zeytinyağı ile fırçalamayı unutmayın, bu da kabuğun hantal tadı olmasını önler.
 5. Tuz ve Şeker: Tuz lezzet katar ve şeker mayanın aktivitesini arttırır ve hamuru yumuşatır.
 6. Mısır unu: Pizza tavasını tozlamak ve hamuru açmak için mısır unu  kullanın; pizza kabuğuna biraz ekstra lezzet ve gevreklik verir.

Bunlarıda Deneyin.

Margherita Pizza Topingleri

Pizza soslarına yükleme konusunda nasıl hissettiğime rağmen, margherita pizza söz konusu olduğunda daha az şey var. 

 1. Mutlak en iyi lezzet için ev yapımı kavrulmuş sarımsak kullanın .
 2. En sevdiğiniz ev yapımı domates sosu kullanın.
 3. Kaliteli mozzarella.
 4. Domates
 5. Artı çok sayıda taze fesleğen. Ve fesleğen bahçenizden ise bonus.

Ev Yapımı Pizza Pişirme Ekipmanları

Ev yapımı pizza için ihtiyacınız olan sadece 3 önemli araç var.

 • Stand Mikseri:  Ev yapımı pizza hamuru yapmak için bir elektrikli stand mikseri tercih edilir, ancak * GEREKMEZ *. Hamuru elle karıştırabilirsiniz ve kıvamı hissedin.
 • Pizza Tavası: Bazı pizza tutkunları pizza taşları, fırın taşları ve pizza fırınlarına sahiptir. Eğer onlara sahipseniz – harika. Eğer yoksa, normal bir pizza tavası veya bir fırın tepsisi kullanın.
 • Pizza Rulosu: Keskin, rahat ve kolay olduğu için.

Pizza Çeşitleri Nelerdir?

Pizza Hamuru Nasıl Yapılır?